PARTI FÖREMÅL, 5 st, försilvrad mässing, 1800-talets andra hälft.

Kaffeservis, 3 delar, GAB, Stockholm 1890. Kannans höjd 25 cm, sockerskålens bredd 15,5 cm.
Brödkorg, längd 23,5 cm.
Skål med figurin, höjd 12 cm, bredd 15 cm.

Åldersrelaterat slitage. Försilvringen ställvis sliten.

Utropspris
150 EUR