KNIVAR / PUUKKO-KNIVAR

3 st, en s.k. husmorskniv, Fiskars och 2 st märkta Marttiini.

Husmorskniv med skaft i ben, stålblad stämplat "Fiskars", knivens längd 6,5 cm. Slida i läder och metall, totallängd 7,5 cm.
Puukko, bladet signerat "J. Marttiini Finland", knivens längd 24,5 cm, slida i präglat läder med björnmotiv.
Puukko, bladet signerat "J. Marttiini Rovaniemi", knivens längd 21 cm, längd inkl läderslida 23,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Den mindre puukkon med färgbortfall i skaftet, anlupet blad. Slitna slidor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss