1079625

STOLAR, 5 st, allmoge, 1800-tal.

Så kallade leksandstolar. Målad furu. Spjälryggar med dekor av kannelyr. Kopplade ben. Sitthöjd 43 cm.

Slitage. Senare målning. Färgbortfall. Torrsprickor. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13