TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växtligheter, längd ca 35 cm.

Slitage, underdel med omfattande skador. Möjligtvis ej tillhörande lock.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK