ENRICO BAJ, multipel, signerad och numrerad 57/160 samt 57/75
"La cravate ne vaut pas une médaille", text av Enrico Baj, utgiven av Jean Petit, Geneve, Editions Rousseau, 1973. Innehållandes bland annat "Lego system and C°", 57/160, "Homme au papillon" 57/75, "Mr Jean Petit", 57/75, "La cravate", "Essence", "Radiateur", "I.B.M", "Breakfast", "Pour ou contre", "Downtown", "Les drogués", "Chassw aux honneurs", "Gloire militaire", "Les demoiselles d'Avignon", "Tete Argentée". I vitt präglat omslag. Mått 40 x 40 cm.
Slitage. Revor. Limrester. Genomblödning av tryck. "Les demoiselles d'Avignon", collagedel lös. Delvis gulnad. Enstaka fläckar och hanteringsveck.
Petit, Books 21