FOLKE OHLSSON, fåtölj med fotpall, "Profil", Dux, Ljungs Industrier, Malmö.
Stomme av ek. Fast stoppad rygg och sits. Lös nackkudde. Ställbara. Märkta. Sitthöjd ca 45 cm.
Slitage. Repor. Märken. Ställvis blekt. Fläckar.