WILLIAM ALDOLPHUS KNELL, olja på duk, uppfodrad på pannå
Segelfartyg. 60 cm x 83 cm. Signerad W.A Knell 1836.
Färgbortfall. Sprucken duk med ifyllda retuscher. Krackelyrer. Uppfodrad duk. Repa. Gulnad fernissa.