William Adolphus Knell

(Storbritannien, 1805-1875)
William Adolphus Knell
(Storbritannien, 1805-1875)

WILLIAM ALDOLPHUS KNELL, olja på duk, uppfodrad på pannå

Segelfartyg. 60 cm x 83 cm. Signerad W.A Knell 1836.

Färgbortfall. Sprucken duk med ifyllda retuscher. Krackelyrer. Uppfodrad duk. Repa. Gulnad fernissa.

Utropspris
8 000 SEK
Lovisa Törnsten
Göteborg
Lovisa Törnsten
Specialist konst, filialchef Göteborg
+46 (0)708 21 46 58