ANNA EHRNER, bordslampa,"Anna", Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Kromad stomme. Klädd med svart tyg. Diameter 53, höjd 67 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage.