VITRINSKÅP, Ny Louis XVI, tidigt 1900-tal.

Mahognyfanér med rik intarsiadekor av trofégrupper av musikinstrument, blomsterkorg, växtslingor. Förhöjt mittparti. Fyra glasade dörrar. Nedre dörrpar. Sex svarvade ben. L 138, b 45, h 159. Nyckel finns.

Slitage, repor. Nyckel finns.

Utropspris
2 500 SEK