STOLAR, 5 st (4+1), barockstil samt barock, tidigt 1700-tal samt omkring år 1900.

En stol barock, tidigt 1700-tal. Fyra st kopior omkring år 1900. Stomme av betsat lövträ. Svarvad och skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 52, höjd 131 cm.

Barockstol: Renoverad, avlutad, förstärkningar och lagningar.

I övrigt: Slitage, skador. Något instabila.

Utropspris
3 000 SEK