SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti, med Guangxus märke.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av lotus blommor, med Guangxus sex karaktärsmärke. Diameter 17 cm.

Slitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

416. Jim Dine, "Mr. Oxide".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
780 000

ditt bud
Fair warning
760 000

ditt bud
740 000

ditt bud
720 000

ditt bud
Fair warning
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
540 000

ditt bud
520 000

ditt bud
Aktuellt bud:
780 000 SEK