SPELBORD, sengustaviansk stil, 1800-talets senare hälft.

Fanerat med mahogny. Löstagbar skiva med bakomliggande spelinredning. Gavlar med utdragbara ljusbricka. Några spelmarker medföljer. Längd ca 89, bredd 44, höjd 77 cm.

Slitage. Märken. Repor. Torrsprickor.

Utropspris
1 500 SEK