Fanerat med mahogny. Oval skiva på raka avsmalnade ben. Brännstämplad. Längd 139 cm, bredd 100 cm, höjd 74,5 cm. Två iläggsskivor à 55 cm vardera.
Bruksslitage. Repor, märken och fläckar.