Patinerad glasfiber. Rund form. Designad av Otto Käszner (Stadsarkitekt i Köpenhamn 1989-1998). Diameter 46, höjd 35 cm.
Repor. Märken. Fläckar. Nagg. Slitage. Ej funktionstestad.