GEORG THAMS fåtölj med fotpall, Vejens Polstermöbelfabrik, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Ben av kromad metall. Svart klädsel av skinn. Etikettmärkt. Sitthöjd 37. Höjd 80 cm.

Slitage. Fläckar. Repor i tyget undertill. Skada på fotpall. Bristningar.

Utropspris
5 000 SEK