JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 24/150
"Affiche pour l'exposition 'Sculptures'", 1970. Bladstorlek 78 x 58,5 cm.
Gulnad. A tergo gulnad efter bakstycke. Nedvikt övre marginal ca 1 cm. Blyertspåskrift a tergo.
Mourlot 668.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
15 000 SEK