RODOLFO DORDONI, TAKLAMPA, "New Buds 2", Foscarini, Italien 2000-tal.
Bärnstensfärgad glaskupa. Tillverkarens stämpel. Vaijerupphängning. Diameter 42 cm. Kupans höjd 28 cm.
Bruksslitage. Skenanslutning medföljer. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.