KARMSTOL, tidigt 1900-tal.

KARMSTOL, tidigt 1900-tal.

Stomme av björk, ryggen och sidorna med inläggningar. Fast stoppad sits. Längd 59, djup 60, sitthöjd ca 50, höjd 84 cm.

Slitage och smärre skador.

Utropspris
2 500 SEK