Oidentifierade mästarstämplar. Genombruten dekor av drake och blommor. Med monogrammet AR. Monterad på träställ. Höjd 31,5 cm.
Slitage.
From the Collection of Amelia Rasmussen, who lived in Shanghai in the early 1900's. Thence by descent.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10