BOK, "POPism - The Warhol '60s", av Andy Warhol och Pat Hackett, 1980, första utgåva, signerad

Signerad på skyddsomslaget samt med dedikation på försättsbladet "To Ben Andy Warhol".

7 lösa sidor. Åldersrelaterat slitage. Slitage på skyddsomslaget.

Proveniens

Ben Sederowsky, verksam som konstnär i New York under 1970-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
4 000 SEK