LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA, "Senator", Orno. Modellen formgiven 1947.

Mässing, akryl och metall. Skinnbeklätt skaft, eloxerad aluminiumskärm, diameter 41,5 cm. Höjd 58 cm.

Konditionsrapport

Skärmen med repor och färgbortfall. Slitage och märken på skaftet. Skärmen med större fläckar.Ej funktionstestad.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H3

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Joachim Borgström

    Joachim Borgström
    Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver

    joachim.borgstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 000 EUR

    Slutpris

    800
    EUR
    8 483 SEK
    891 USD

    Budhistorik (3 bud)
    213 apr 19:24800EUR
    Acceptpris på 800 EUR uppnåddes
    210 apr 8:52500EUR
    19 apr 22:0730EUR