SPELBORD, England / Holland, 1800-tal.

Fanerat med mahogny med flera träslag. Vändbar och utfällbar skiva med filtklädsel på ena sidan. Bredd 83, djup 42, höjd 76 cm.

Renoverat och kompletterat med lagningar. Ställvis med smärre skador och slitage.

Utropspris
5 000 SEK