ITALIENSK SKOLA, första delen av 1600-talet, tillskriven Guido Reni (1585-1642). Brun tusch, rödkrita på papper.
Figurstudier, dubbelsidig. 33 x 22,5 cm. Bär samtida påskrift "Guido".
Oramad, fläckar, smärre revor, skador.