Design Övrigt
1154518
Mats Jonasson
(Född 1945)

MATS JONASSON, MATS JONASSON, "Morgana II", skulptur, glas, signerad och numrerad 17/49.

Glaset märkt "Mats Jonasson Målerås Sweden LTDED 17/49". På väggplakett: 58 x 40. Enbart glasskulpturen: 41 x 25 cm. Certifikat medföljer.

Träplattan med märken.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
12 000 SEK