CHRISTIAN DIOR, weekendbag, 1970-tal
Brun monogrammönstrad mocka med bruna skinndetaljer. Invändigt fodrad med beige tyg, en ficka med dragkedja. Etikettmärkt: "Christian Dior bagages", "made in France garanti scotchgard". 50 x 25 cm.
Ställvis slitage. Märken.