Föreställande tre gudomar, Fu (framgång) Lu (status) och Shou (långt liv). Motivets mått 92x173 cm.
Skador, lagningar, veck. Sidentyget i fodret kraftigt slitet.
Ur konstnären Fritiof Schüldts samling.