TEXTIL med applikationer, ca 196 x 152,5 cm, signerad EvR (Elsa/Ellen von Rosen).
Sverige 1900-talets andra hälft. Dekor av polykrom skogsglänta.
Något slitage och smutsig, smärre skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK