Klockor & Ur Bordsur
1160639
BORDSPENDYL, nyrokoko, 1800-talets senare del.

Dekor av kvinnofigur. Emaljerad urtavla. Bredd 30. Djup 13. Höjd 44 cm.

Fungerar vid enklare test. Funktionen kan ej garanteras. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - L500
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK