GLASSERVIS, 68 delar, "Elvira Madigan", Kosta Boda.
Bestående av:
11 vinglas, höjd 16 cm.
10 champagneglas, höjd 17 cm.
12 selterglas, höjd 8 cm.
12 sherryglas, höjd 11,5 cm.
12 snapsglas, höjd 11 cm.
11 likörglas, höjd 9 cm.
Smärre nagg kan förekomma. Smärre slitage.