Kosta Boda

(Sverige, Född 1742)
Kosta Boda
(Sverige, Född 1742)

GLASSERVIS, 68 delar, "Elvira Madigan", Kosta Boda.

Bestående av:
11 vinglas, höjd 16 cm.
10 champagneglas, höjd 17 cm.
12 selterglas, höjd 8 cm.
12 sherryglas, höjd 11,5 cm.
12 snapsglas, höjd 11 cm.
11 likörglas, höjd 9 cm.

Smärre nagg kan förekomma. Smärre slitage.

Utropspris
22 000 SEK