Madeleine Pyk – en samling F769

Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, VASER, tre stycken, Chamotte, Rörstrand.

Chamotterat stengods. Stämpelsignerad Rörstrand, Chamotte, Nylund, Sverige. Höjd 10-16 cm.

En med smärre glasyrspricka vid fotringen samt krackelyr. Smärre nagg på en. Bränningssprickor.

Formgivare

Klubbat pris
3 601
342
393
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
8
18 jul 2019 18:58
3 601 SEK
18 jul 2019 18:58
3 500 SEK
18 jul 2019 13:05
3 401 SEK
8
18 jul 2019 13:05
3 201 SEK
8
18 jul 2019 12:00
3 200 SEK
16 jul 2019 16:06
3 000 SEK
16 jul 2019 16:06
2 900 SEK
16 jul 2019 16:05
2 700 SEK
16 jul 2019 16:05
2 500 SEK
16 jul 2019 11:20
2 205 SEK
16 jul 2019 11:20
2 005 SEK
13 jul 2019 21:25
2 000 SEK
13 jul 2019 20:05
1 800 SEK
12 jul 2019 16:43
1 600 SEK
12 jul 2019 10:04
1 400 SEK
11 jul 2019 11:24
1 000 SEK
10 jul 2019 23:44
500 SEK