GLASOBJEKT, 14 delar, Reijmyre samt Orrefors samt Italien m.fl.

Bestående av:
2 kannor, höjd 23-24 cm.
1 grön skål, mått 19,5x19,5 cm.
1 röd skål, diameter 18 cm.
1 serveringsfat, diameter 33,5 cm.
3 urnor på fot, höjd 16,5-23 cm.
1 skålfat på fot, diameter 13,5 cm.
1 karaff med lock, total höjd 47,5 cm.

Samt Sven Palmqvist, "Fuga", Orrefors, bestående av:
2 röda skålar, diameter 10-19 cm.
2 ytterfoder, diameter 16 cm.

Slitage, repor.

Utropspris
3 000 SEK