Möbler Bord
1170039
TOILETTEBORD, Karl Johan, 1800-talets första del.
Toilettebord, karl johan, 1800-talets första del.

Fanerad i mahogny. Peltaformat ben. Uppsats med två lådor och en vippbar spegel. En låda i sarge. Längd 88 cm. Djup 41 cm. Höjd 76 cm. (137 cm).

Åldersrelaterat slitage. Överdelen lutar bakåt. Nyckel saknas.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
Värderare (föräldrarledig)
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
3 000 SEK