Fanerade med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Spegel med kolonner med korintiska kapitäl. Spegelns höjd 156, bredd 79 cm. Bordets längd 74, bredd 39, höjd 81 cm. Total höjd 237 cm.
Slitage, repor. Fanerlagningar, delvis senare beslag.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.