GARNITYR, bestående av halsband, ring och örhängen, 14K, rosenkvarts, Finland 1950-tal.

Vikt 26,4g, ringstorlek 53, halslänkens totala längd 43 cm, örhängenas längd 1,5 cm

Rosenkvartsen med naturliga sprickor. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
7 000 SEK