RICHARD BRIXEL, skulptur, patinerad brons. Signerad, daterad samt numrerad I/VIII.
"Filosof". Signerad och daterad R. Brixel 05 samt numrerad I/VIII. Gjutarmärkt Fonderia d'Arte Del Chiaro Pietrasanta Lucca - Italy. Höjd 40 cm.
Obetydligt ytslitage. Fläck på bas.