JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 81/200.
Ur: "Cahier d'ombres", 1971. Tryckt av Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. Bildstorlek 29 x 23 cm. (Arches)
Ej examinerad ur ram. Obetydligt gulnad.
Mourlot 743.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
20 000 SEK