BORD SAMT STOLAR, "Venus", 7 delar, Johansson Design, Markaryd, 1900-talets slut.

Lackerade. Metallfötter. Klädsel
i konstskinn. Gjuten lackerad bordsskiva. Bord och två stolar etikettmärkta. Diameter 100, höjd 72 cm. Sitthöjd ca 47 cm.

Slitage, repor, märken, fläckar, färgbortfall. Bordsskivan lös.

Utropspris
3 000 SEK