JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", för Källemo, Värnamo, formgiven 1984.
Hylla i björk med detaljer av svartlackerat stål och fot av betong. Höjd 153 cm.
Slitage. Repor. Märken.
Jonas Bohlin designade "Zink" för Källemo 1984