Kai Kristiansen

(Danmark, Född 1929)
Kai Kristiansen
(Danmark, Född 1929)

KAI KRISTIANSEN, skrivbord, Preben Skov Andersen, PSA Furniture, Danmark, 1960/70-tal.

Skrivbord fanerat med palisander. Detaljer av aluminium. Sex lådor. Längd 155, djup 75, höjd 72 cm.

Smärre slitage. Ställvis blekt. Fläckar. Retuscher.

Utropspris
10 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13