KAI KRISTIANSEN, skrivbord, Preben Skov Andersen, PSA Furniture, Danmark, 1960/70-tal.
Skrivbord fanerat med palisander. Detaljer av aluminium. Sex lådor. Längd 155, djup 75, höjd 72 cm.
Smärre slitage. Ställvis blekt. Fläckar. Retuscher.
CITES-intyg medföljer
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10