MATSALSGRUPP, 6 delar, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Gråmålat. Rund bord med tre iläggsskivor. 5 stolar i axet modell med skuren dekor och klädstoppad sits. Bord längd 110-245, höjd 74 cm. Stolar sitthöjd 43 cm. Höjd 93 cm.

Slitage, märken, repor, fläckar, färgbortfall. Nedsutten stoppning. Stolar med skador.

Utropspris
4 000 SEK