Det är enkelt att bjuda på slagauktion!

Vilket av dessa fyra alternativ passar dig bäst?

1. Bjud via telefon 2. Bjud live online
3. Lämna ett inropsuppdrag
4. Bjud med spade direkt i auktionssalen

Läs mer och registrera dig

1217221
DURKSLAG, SANDSTRÖARE SAMT BÄGARE, 3 delar, mässing, omkring år 1800.
Durkslag, sandstrÖare samt bÄgare, 3 delar, mässing, omkring år 1800.

Bägarens höjd 14,5, sandströarens diameter 9,5, durkslagets längd 29 cm.

Bruksslitage. Durkslaget och bägaren med skador.

Utropspris
2 500 SEK