BERTIL VALLIEN, skulpturer, 4 st, glas, Serien "Life", Kosta Boda, signerade, och numrerad 500 upplaga.
Består av:
"Stone of life" numrerad 83/500
"Boat" numrerad 193/500
"Earth" numrerad 281/500.
"Face" numrerad 275/500.
Signerade B.Vallien.
Höjd 16 cm, längd 12,5 cm.
I originaletui. Certifikat och Usb medföljer.
Helhetsintrycket är gott.