Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Klockor & Ur Bordsur
1219396
Empire
(1810-1840)
Bordspendyl, senempire, frankrike, 1800-talets första hälft.

BORDSPENDYL, Senempire, Frankrike, 1800-talets första hälft.

Fodral av delvis förgylld mässing. Bredd 24,5, djup 13, höjd 41 cm.

Slitage, smärre repor, märken, fläckar. Smärre lagningar och kompletteringar. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V26

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 000
284
310
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
22 maj 14:04
3 000 SEK
17 maj 16:09
2 000 SEK
16 maj 2:19
1 000 SEK