AHTI TASKINEN, SOFFBORD, 'Fennia-serien', Vilka oy , Finland 1960-tal.

Ädelsträfaner. Öppningsbar, tudelad bordsyta, dragtappar i svart läder. Underliggande förvaringsutrymme med rörligt fack. 80x80 cm, höjd 43,5 cm.

Jämt blekt bordsyta.

Utropspris
250 EUR