Möbler Bord
1232163
KONSOLBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Konsolbord, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Målat. Skuren dekor av akantus och kartuscher. Fotavslutningar i form av claw-and-ball. Lös skiva av trä. Bredd 65 cm, djup 28 cm, höjd 72 cm.

Slitage. Skador. Lagningar. Torrsprickor.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
8 000 SEK