LJUSSTAKAR, ett par, tenn. Av Lars Löfgren Uppsala 1823-1873.

Lösa manschetter, kolonn skaft på volutfötter. Stämplade R3 samt stadsmärke, mästarmärke samt kontrollstämpel. Höjd 27 cm.

slitage

Utropspris
5 000 SEK