Joel Shapiro

(USA, Född 1941)
Joel Shapiro
(USA, Född 1941)

Joel Shapiro, träsnitt, 1987, signerad med blyerts och numrerad AP V/XII

"Untitled". Bladstorlek 37 x 55 cm.

Ej examinerad ur ram. Hela bladet synligt. Monteringen har gått igenom bladet och är synligt längs kanterna.

Verken finns att se på Bukowskis, Berzelii Park 1
15 – 18 september, onsdag – fredag 11.00–17.00, lördag 11.00–15.00.

Uthämtning av inköpta verk
Bukowskis Västberga allé 3, från den 24 september

Utropspris
3 000 SEK