Bestående av:
1 tekanna med lock, med motiv av figurer i palatsmiljö, längd 19 cm.
2 koppar med fat, en capuccinerglaserad, båda i underglasyrblått med motiv av växter samt en med figur, diameter på fat 11,5 cm.
2 muggar, höjd 12-13 cm.
5 koppar, med motiv av figurer, diameter 6,5-10 cm.
1 burk med lock, med motiv av figurer, total höjd 9 cm.
1 tekanna med lock, med motiv av fjärilar, längd 15 cm.
Skador på flera. Slitage.