Bror Geijer-Göthe

(Sverige, 1892-1949)
Bror Geijer-Göthe
(Sverige, 1892-1949)

BROR GEIJER-GÖTHE, olja på duk, signerad Bror Geijer-Göthe och daterad 1936.

Riksdagsmannen och vice häradshövdingen Knut von Geijer (1864-1948) i högtidsdräkt med kommendörstecken första klass av Nordstjärneorden samt Vasaorden. 78 x 61 cm.

Krackelyr. Skrapmärken. Smutsig.

Utropspris
3 000 SEK