Ljusstakar ett par, tenn, 1800-talets första hälft.

Kolonnformade ljusstakar av tenn. Årtalsstämpel möjligen U3 (1826). Höjd 22,5 cm.

Smärre skador och slitage. Lagningar. Saknar ljusmanschetter.

Utropspris
2 500 SEK